Chat with us, powered by LiveChat

Na czym polega technologiczne wsparcie transformacji Lean?

28-07-2017

« wróć
Na czym polega technologiczne wsparcie transformacji Lean?

Połączenie Lean i technologii często przywodzi na myśl automatyzację, robotyzację, zastępowanie ludzi maszynami. Dla Leanpassion „Technology supported Lean transformation” oznacza użycie technologii do wsparcia transformacji strategicznych – zarówno do analizy procesów, pomiaru satysfakcji pracowników jak i wprowadzenia stałego systemu identyfikacji i eliminacji marnotrawstw. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu dedykowanych tym zadaniom aplikacjom mobilnym.

 

Klienci mogą ich używać jako samodzielnego produktu lub jako elementu wspierającego cały proces transformacji Lean. Trzy aplikacje bowiem, to trzy filary wsparcia udanej transformacji. Mają one pomóc w ciągłym doskonaleniu, w utrwaleniu zmian oraz w identyfikacji i eliminacji marnotrawstw.

 

Pierwsza z nich – LPE (Lean Process Excellence) umożliwia empiryczną ocenę efektywności działań wraz z dokumentacją stanu obecnego. To technologia do kompleksowej analizy i podnoszenia produktywności. LPE ułatwia analizę procesów i identyfikację marnotrawstw. Wszyscy uczestnicy tych działań dzięki temu rozumieją co dla klienta jest oczywistym lub ukrytym marnotrawstwem. Ten etap określany jest mianem konsensusu, ponieważ to ludzie samodzielnie analizują procesy i również sami wskazują, które wskaźniki i w jaki sposób będą w stanie poprawić.

 

Sherlock Waste to kolejna propozycja technologiczna, która zwiększa prawdopodobieństwo trwałości zmiany. Angażuje ona wszystkich pracowników do stałej identyfikacji i eliminacji marnotrawstw. Pracownicy zaopatrzeni w tę aplikację przemieniają się w detektywów na tropie muda – każdy z nich może zgłaszać marnotrawstwa, sugerować rozwiązania problemów, a tym samym piąć się w rankingu na największego Sherlocka organizacji.

 

Aplikacje mogą także pomóc w codziennym monitoringu satysfakcji i zaangażowania pracowników. Ułatwia to Keepylife at Work. Aplikacja ta pozwala reagować na sytuacje, które powodują niezadowolenie pracowników niemal od razu. Dzięki temu firma może sprawniej dbać o jeden z najważniejszych zasobów – ludzi.

 

Aplikacje mają jeszcze jedną ogromną zaletę: pozwalają na pełne zaangażowanie każdego uczestnika w proces zmiany. A poprzez swój grywalizacyjny charakter, sprawiają, że dążenie do bycia Lean może zacząć być postrzegane pozytywnie przez pracowników. Pozwoli im to na lepsze rozumienie Lean w organizacji, a nawet wzbudzenie w nich Leanpasji, czyli chęci do ulepszania działania firmy i poszukiwania najlepszych dla wszystkich rozwiązań, chęci do wspólnego wygrywania każdego dnia.

 

Aplikacje nadały nowy kierunek rozwoju i podstawę działania dla Leanovatiki – innowacyjnego podejścia do Lean. Pokusić się można o stwierdzenie, że nadały nowy kierunek ogólnie – Leannowację. Sposób dokonywania transformacji strategicznej nie zmienia swojej istoty, ale wykorzystuje szanse, które daje technologia. Leanpassion poprzez te narzędzia przypomina również, że technologia ma pomagać ludziom, w myśl zasady human touch – technologia nie zastępuje człowieka, ale go wspiera. To technologia pozwala na maksymalizację efektów przy minimalizacji nakładów. I dlatego właśnie wsparcie technologiczne w transformacjach lean to prawdziwa leannowacja.

 

Po więcej informacji na temat aplikacji zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe newsy

Zamknij