Chat with us, powered by LiveChat

Firmy z ABSL zaleanspirowane podczas warsztatu Lean Champions Cup

17-11-2017

« wróć
Firmy z ABSL zaleanspirowane podczas warsztatu Lean Champions Cup

12 października chapter Kraków-Katowice (Krakowice) wziął udział w warsztacie – grze zespołowej Lean Champions Cup. Spotkanie zostało przeprowadzone przez firmę Leanpassion – lidera transformacji Lean w Polsce.

W wydarzeniu wzięło udział 88 osób reprezentujących firmy: Innogy Business Services Polska, Opel GBS People Services SSC, Rockwell Automation, Euroclear Bank, Grant Thornton Frąckowiak, Shell SSC, PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center Poland, State Street Bank International.

 

Czym jest Lean Champions Cup?

Lean Champions Cup to zespołowa rozgrywka, w której drużyny grają w leanowe mistrzostwa. Grywalizacja ułatwia przyswajanie wiedzy z zakresu Lean i inspiruje do ciągłego doskonalenia organizacji poprzez identyfikację, eliminację marnotrawstwa i wzrost wartości dodanej dla klienta.

„Lean Champions Cup to świetny sposób na zrozumienie konceptu szczupłego zarządzania procesami. Zrozumieliśmy, że Lean to identyfikacja i eliminacja marnotrawstw i zmiana kulturowa organizacji. To także doskonalenie, które każdy, bez względu na zajmowane stanowisko, powinien wdrożyć do swojej codziennej pracy i połączyć je z celami firmy. Lean to mindset.” – Bartek Fabiasz, Shell SSC, Continuous Improvement Expert Global Commercial EMEA – Shell Business Operations Kraków.

 

 

Technologiczne wsparcie eliminacji marnotrawstwa

Podczas Leanspiratoru, uczestnicy nauczyli się odróżniać marnotrawstwa od wartości dodanej dla klienta. Do tego celu wykorzystywali aplikację mobilną Sherlock Waste (landings.sherlockwaste.pl). Dzięki temu podczas gry zidentyfikowali 57 marnotrawstw, zgłosili 39 pomysłów na ich rozwiązanie, a 10 spośród z nich udało się od razu wdrożyć.

 

Integracja całego zespołu

Lean Champions Cup nie tylko uczy, ale także pokazuje, że Lean to dobra zabawa i integracja zespołu. Uczestnicy walczyli o jak najlepsze wyniki, a zwycięzcy otrzymali puchar i medale.

To doskonały sposób, by zacząć w firmie przygodę z Lean i zaleanspirować wszystkich do zmiany. Lean Champions Cup, jako pierwszy krok do doskonalenia, angażuje wszystkich pracowników we wspólne wygrywanie. Wydarzenie zostało ocenione przez uczestników na 8,5 w 10 stopniowej skali. Dziękujemy za udział oraz pomoc ABSL.

 

Pozostałe newsy

Zamknij