Chat with us, powered by LiveChat

Lider najczęstszą przyczyną odejść z pracy

21-12-2016

« wróć
Lider najczęstszą przyczyną odejść z pracy

Większość Polaków nie poleca swoich pracodawców, a najczęstszą przyczyną odejść z pracy jest negatywna ocena lidera — to niektóre z wniosków z badania, które przeprowadziła firma Leanpassion.

 

Badanie przeprowadzono na zlecenie Leanpassion w listopadzie 2016 roku, na reprezentatywnej próbie pracowników (525 osób) z różnych sektorów rynku i pracujących na różnych stanowiskach (40% kobiet, 60% mężczyzn).

 

Wynika z niego, że grupa tych, którzy nie polecają swojego miejsca pracy przewyższa tych, którzy polecają własnego pracodawcę innym (36% to krytycy, przy 30% promotorów). Zaledwie 39% zatrudnionych jest zadowolona ze swojego lidera, taki sam odsetek deklaruje, że nadal będzie pracować w aktualnej firmie (ale 41% deklaruje, że odejdzie z niej w ciągu najbliższego roku). Satysfakcję z pracy odczuwa zaś tylko co piąty pracownik w Polsce (21%), a ponad jedna trzecia (37%) deklaruje wprost, że praca nie przynosi im satysfakcji. Executive summary badania zawiera między innymi korelację między oceną lidera a prawdopodobieństwem odejścia z pracy oraz główne czynniki satysfakcji z pracy.

Prezentacja badania do pobrania na portalu Strategia Lean: w jęz. PL i ENG.

Pozostałe newsy

Zamknij